Logo
Neviete si rady? Napíšte nám.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
12.02.2021
Obhliadka miesta montáže. Bezplatná obhliadka v Bratislave
Bezplatná obhliadka miesta inštalácie v Bratislave a okolí. Vyplnením formulára si Objednajte obhliadku zadarmo. Osobná obhliadka miesta inštalácie... čítať celé
11.08.2020
SERVIS KLIMATIZÁCIE
SERVIS-VYČISTENIE KLIMATIZÁCIE Servis-vyčistenie klimatizácie s dezinfekciou je častá požiadavka od zákazníkov. Realizujeme čistenie splitových klima... čítať celé
24.06.2020
Ako sa zbavím starej klimatizácie?
Máte doma starú klimatizáciu, ktorej sa chcete zbaviť? Ak sa chcete zbaviť starej bytovej klimatizácie objednajte si odbornú demontáž a my ju zdemon... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
  1. Úvod
  2. Blog informácie
  3. Je multisplit klimatizácia tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?
03.11.2022

Je multisplit klimatizácia tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

Prečo je klimatizácia je tepelné čerpadlo vzduch - vzduch?

Klimatizácia pri chladení energiu (teplo) odoberá na jednej strane (vnútorná jednotka) zo vzduchu miestnosti a na druhej strane (vonkajšia jednotka) energiu ( teplo) odovzdáva do vzduchu exteriéru. 

Pri kúrení je to isté len opačne. Klimatizácia je tepelné čerpadlo vzduch - vzduch. To znamená že klimatizácia pri kúrení energiu (teplo) odoberá na jednej strane (vonkajšia jednotka) zo vzduchu z exteriéru a na druhej strane (vnútorná jednotka) energiu (teplo) odovzdáva do vzduchu v miestnosti. 

Poznáme aj tepelné čerpadlá vzduch - voda, voda - voda, zem - voda, ale to sú tepelné čerpadlá ktoré energiu (teplo) odovzdávajú do vody v dome. Tou teplou vodou potom kúrime v podlahovke a ohrievame boiler. Ale to už nie sú klimatizácie (vzduch - vzduch), ale tepelné čerpadlá (do vody). 

Ak teda potrebujete priestor dokurovať teplým vzduchom, môžete použiť klimatizáciu. Tá dokáže dokurovať do max. 30 a dokáže aj chladiť vzduchom do max 18. Tu je vždy dôležitý chladiaci výkon, lebo ak máte veľký priestor potrebujete aj výkonnú klimatizáciu.

Na stránke multisplit.sk v položke MENU prehľadne nájdete klimatizácie a multisplit klimatizácie ktoré dodávame po celej SR a služby ktoré poskytujeme v rámci Bratislavy a okolia.

Potrebujem povolenie na montáž klimatizácie v byte?

Bezplatná obhliadka miesta inštalácie multisplit v Bratislave a okolí.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi