Logo
Neviete si rady? Napíšte nám.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
12.02.2021
Obhliadka miesta montáže. Bezplatná obhliadka v Bratislave
Bezplatná obhliadka miesta inštalácie v Bratislave a okolí. Vyplnením formulára si Objednajte obhliadku zadarmo. Osobná obhliadka miesta inštalácie... čítať celé
11.08.2020
SERVIS KLIMATIZÁCIE
SERVIS-VYČISTENIE KLIMATIZÁCIE Servis-vyčistenie klimatizácie s dezinfekciou je častá požiadavka od zákazníkov. Realizujeme čistenie splitových klima... čítať celé
24.06.2020
Ako sa zbavím starej klimatizácie?
Máte doma starú klimatizáciu, ktorej sa chcete zbaviť? Ak sa chcete zbaviť starej bytovej klimatizácie objednajte si odbornú demontáž a my ju zdemon... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
 1. Úvod
 2. SERVIS bytovej klimatizácie

SERVIS klimatizácie

Servis bytovej klimatizácie

Servis bytovej klimatizácie nie je iba o vyčistení filtrov. Táto služba je veľmi dôležitá a užitočná, ktorú treba vykonávať, aj napriek tomu, že klimatizáciu často nepoužívate.

Servis klimatizácie vykonávajú odborne spôsobilí pracovníci s dlhoročnými skúsenosťami. Každá jedna klimatizácia si zaslúži byť čistá, dezinfikovaná, udržiavaná a hlavne v 100% stave.

Servis-vyčistenie klimatizácie s dezinfekciou je častá požiadavka od zákazníkov. Realizujeme čistenie klimatizácií v bytoch, domoch, v kanceláriách a firmách. 

Výrobca klimatizačného zariadenia doporučuje servisnú prehliadku zariadenia minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom.

Kontrola klimatizačného zariadenia profesionálom, Vám šetrí  finančné prostriedky za neplánované havarijné opravy a prípadné škody na technológiách, či výpadkoch výroby.

Servis-vyčistenie klimatizácie obsahuje prácu: umytie klimatizácie, plastov, filtrov, vrtule, vane a vydezinfikovanie výparníka vnútornej jednotky klimatizácie, očistenie teplosmennej plochy vonkajšej jednotky, kontrola stavu chladiva klimatizácie, nadstavenie, kontrola funkcií.

Robíme servis na klimatizáciách akejkoľvek značky, napr. Samsung, Toshiba, LG, Mitsubishi, Midea, Daikin, Panasonic, AUX, Hitachi, Sinclair, Firstline, ETA a iné.

Servis bytovej klimatizácie viete objednat vyplnením objednávky - formulára. Vykonávame  servis-vyčistenie na všetkých klimatizáciách. Preto v prípade potreby nás neváhajte kontaktovať na mailovej adrese: opravy@opravy.sk, alebo rovno vyplnte:

Aké úkony sú zahrnuté v cene servisu klimatizácie?

 • celková kontrola klimatizácie
 • rozobratie vnútornej jednotky klimatizácie
 • vyčistenie filtrov a plastových častí klimatizácie
 • vyčistenie vane klimatizácie
 • vyčistenie vrtule ventilátora klimatizácie
 • dezinfekcia vnútorných častí klimatizácie
 • kontrola el. časti klimatizácie
 • nastavenie ovládača klimatizácie
 • skúška klimatizácie
 • skontrolovanie množstva chladiva v klimatizácii
 • skontrolovanie tlaku v okruhu klimatizácie
 • vyčistenie chladiča vonk. jednotky,
 • diagnostika poruchy na klimatizácii
 • nacenenie opravy klimatizácie
 • poučenie o správnom používaní klimatizácie

Objednávka cez OPRAVY.SK  SERVIS-VYČISTENIE KLIMATIZÁCIE S DEZINFEKCIOU v cene 80 eur

Na čo je dobrý pravidelný servis klimatizácie?

Pravidelný servis klimatizácie prispieva k predovšetkým k čistému a zdravotne nezávadnemu vzduchu vo vašej domácnosti, alebo kancelárii, k bezporuchovej prevádzke, predĺženiu životnosti a eliminácii neplánovaných porúch.

Servis klimatizácie šetrí spotrebu energie a taktiež finančné prostriedky za neplánované havarijné opravy a prípadné škody na technológiách, či výpadkoch výroby.

Výrobcovia klimatizačných zariadení doporučujú servisnú prehliadku klimatizácie a jej dôkladne vyčistenie s dezinfekciou minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom, ktorý zároveň skontroluje funkčnosť klimatizácie.

Pri servise klimatizácií servisný technik vydezinfikuje klimatizáciu, skontroluje stav prevádzkového chladiva, vyčistí vonkajšiu jednotku, skontroluje elektroinštaláciu a pripraví Vašu klimatizáciu na letnú sezónu. Nakoniec vykoná zápis do servisného protokolu.

Základom servisnej činnosti sú hlavne pravidelné servisné prehliadky v zmysle doporučení výrobcov za splnenia všetkých legislatívnych predpisov podľa zákona č. 286/2009 Z.z a zákona č. 314/2012 Z.z.

Čo u nás znamená servis klimatizácie?

U nás Vám zabezpečíme kompletnú údržbu klimatizácie. Vyčistíme a vydezinfikujeme filtre a výparník vnútornej jednotky. Taktiež kondenzátor. Rozoberá sa celá vnútorná jednotka a mechanicky a chemicky sa čistí aj vrtuľa ventilátora a kondenzačná vanička.

Zároveň sa pri servise vykonáva kontrola úniku chladiva. Dotiahnu sa elektrické a chladivové spoje. Pri servise klimatizácie sa odstraňujú aj malé nedostatky na zariadení, alebo po montáži, ktoré sa mohli ukázať až po určitom čase.

Kontroluje sa správny chod zariadenia. Jeho funkčnosť a pripravenosť na sezónu. Nie je to iba o čistení, ale o kompletnej údržbe a servise klimatizácie.
Veľmi dôležitá vec je nutnosť vykonávať servis klimatizácie, aby ste si zachovali záruku na klimatizáciu.

Kedy sa vykonáva servis?

Celoročne, keď je potreba. Jarný servis vykonávame v mesiacoch február, marec, apríl. Tak aby bolo zariadenie plne pripravené na letnú klimatizačnú sezónu. Pri chladiacich klimatizáciách sa doporučuje servis vykonávať minimálne 1 krát za rok. Pri klimatizáciách používaných aj na kúrenie je potreba servis vykonávať 2 krát do roka (jar / jeseň). 

Údržba aj na nami nenainštalovaných zariadeniach. Vykonávame údržbu aj na nami nedodaných a nenamontovaných zariadeniach. Preto v prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.

Ako predchádzať neželanému smradu z klimatizácie?  Viac k príčinám prečo vzniká  nepríjemný zápach z klimatizácie?  

Novinky z nášho blogu

Vychutnajte si pocit komfortného bývania s našou klimatizáciou do bytu!
15.04.2023
Vychutnajte si pocit komfortného bývania s našou klimatizáciou do bytu!
Vychutnajte si maximálny komfort vo Vašom bytovom prostredí vďaka našej klimatizácii s montážou. Vďaka nej si budete môcť užívať príjemnú teplotu poča... čítať celé
Servis klimatizácie
07.04.2023
Servis klimatizácie
Servis a čistenie klimatizácie je dôležitou súčasťou udržiavania zariadenia v správnom stave a zabezpečenia jeho optimálneho výkonu. Tu je niekoľko kr... čítať celé
Montáž klimatizácie
07.04.2023
Montáž klimatizácie
Montáž klimatizácie by mala byť vykonávaná odborníkmi, ktorí majú potrebné skúsenosti a vedomosti. Tu sú niektoré kroky, ktoré zvyčajne zahŕňajú montá... čítať celé
Čo obsahuje balenie klimatizácie multisplit?
06.11.2022
Čo obsahuje balenie klimatizácie multisplit?
Klimatizácia multisplit v balení obsahuje vnútorné jednotky a vonkajšiu jednotku. V krabici vnútornej jednotky je pribalené aj diaľkové ovládanie, bat... čítať celé
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk