Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
opravy@opravy.sk
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
12.02.2021
Obhliadka miesta montáže. Bezplatná obhliadka v Bratislave
Bezplatná obhliadka miesta inštalácie v Bratislave a okolí. Vyplnením formulára si Objednajte obhliadku zadarmo. Osobná obhliadka miesta inštalácie... čítať celé
04.02.2021
Ako predchádzať tvorbe plesní v klimatizácii?
Keď vychladíme miestnosť a klimatizáciu vypneme, klimatizácia sa uzavrie a jej mokré časti sa nemôžu ľahko vysušiť. A ak je klimatizácia aj zanesená p... čítať celé
11.08.2020
SERVIS KLIMATIZÁCIE
SERVIS-VYČISTENIE KLIMATIZÁCIE Servis-vyčistenie klimatizácie s dezinfekciou v cene 70,-eur je častá požiadavka od zákazníkov. Realizujeme čistenie s... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
 1. Úvod
 2. SERVIS bytovej klimatizácie

SERVIS klimatizácie

Servis bytovej klimatizácie

Servis bytovej klimatizácie nie je iba o vyčistení filtrov. Táto služba je veľmi dôležitá a užitočná, ktorú treba vykonávať, aj napriek tomu, že klimatizáciu často nepoužívate.

Servis klimatizácie vykonávajú odborne spôsobilí pracovníci s dlhoročnými skúsenosťami. Každá jedna klimatizácia si zaslúži byť čistá, dezinfikovaná, udržiavaná a hlavne v 100% stave.

Servis-vyčistenie klimatizácie s dezinfekciou v cene 70 eur je častá požiadavka od zákazníkov. Realizujeme čistenie klimatizácií v bytoch, domoch, v kanceláriách a firmách.  OBJEDNÁVKA SERVISU (Kliknite a vyplnte)

Výrobca klimatizačného zariadenia doporučuje servisnú prehliadku zariadenia minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom.

Kontrola klimatizačného zariadenia profesionálom, Vám šetrí  finančné prostriedky za neplánované havarijné opravy a prípadné škody na technológiách, či výpadkoch výroby.

Servis-vyčistenie klimatizácie obsahuje prácu: umytie klimatizácie, plastov, filtrov, vrtule, vane a vydezinfikovanie výparníka vnútornej jednotky klimatizácie, očistenie teplosmennej plochy vonkajšej jednotky, kontrola stavu chladiva klimatizácie, nadstavenie, kontrola funkcií.

Robíme servis a opravy na klimatizáciách akejkoľvek značky, napr. Samsung, Toshiba, LG, Mitsubishi, Midea, Daikin, Panasonic, AUX a iné.

Firma OPRAVY.SK vykonáva predaj a inštalácie klimatizácií, ako aj servis-vyčistenie na všetkých klimatizáciách. Radi Vám poradíme a poskytneme riešenie vašej situácie. 

Aké úkony sú zahrnuté v cene servisu klimatizácie?

 • -kontrola zariadenia,
 • -vyčistenie filtrov a plastových častí,
 • -vyčistenie chladiča vonkajšej jednotky,
 • -dezinfekcia vnútorných jednotiek,
 • -skontrolovanie elektrickej časti klimatizačnej jednotky,
 • -skontrolovanie chladiva a tlaku,
 • -diagnostika prípadnej poruchy
 • -a nacenenie jej opravy.

 

Na čo je dobrý pravidelný servis klimatizácie?

Pravidelný servis klimatizácie prispieva k predovšetkým k čistému a zdravotne nezávadnemu vzduchu vo vašej domácnosti, alebo kancelárii, k bezporuchovej prevádzke, predĺženiu životnosti a eliminácii neplánovaných porúch.

Servis klimatizácie šetrí spotrebu energie a taktiež finančné prostriedky za neplánované havarijné opravy a prípadné škody na technológiách, či výpadkoch výroby.

Výrobcovia klimatizačných zariadení doporučujú servisnú prehliadku klimatizácie a jej dôkladne vyčistenie s dezinfekciou minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom, ktorý zároveň skontroluje funkčnosť klimatizácie.

Pri servise klimatizácií servisný technik vydezinfikuje klimatizáciu, skontroluje stav prevádzkového chladiva, vyčistí vonkajšiu jednotku, skontroluje elektroinštaláciu a pripraví Vašu klimatizáciu na letnú sezónu. Nakoniec vykoná zápis do servisného protokolu.

Základom servisnej činnosti sú hlavne pravidelné servisné prehliadky v zmysle doporučení výrobcov za splnenia všetkých legislatívnych predpisov podľa zákona č. 286/2009 Z.z a zákona č. 314/2012 Z.z.

Čo u nás znamená servis klimatizácie?

U nás Vám zabezpečíme kompletnú údržbu klimatizácie. Vyčistíme a vydezinfikujeme filtre a výparník vnútornej jednotky. Taktiež kondenzátor. Rozoberá sa celá vnútorná jednotka a mechanicky a chemicky sa čistí aj vrtuľa ventilátora a kondenzačná vanička.

Zároveň sa pri servise vykonáva kontrola úniku chladiva. Dotiahnu sa elektrické a chladivové spoje. Pri servise klimatizácie sa odstraňujú aj malé nedostatky na zariadení, alebo po montáži, ktoré sa mohli ukázať až po určitom čase.

Kontroluje sa správny chod zariadenia. Jeho funkčnosť a pripravenosť na sezónu. Nie je to iba o čistení, ale o kompletnej údržbe a servise klimatizácie.
Veľmi dôležitá vec je nutnosť vykonávať servis klimatizácie, aby ste si zachovali záruku na klimatizáciu.

OBJEDNAJTE SI SERVIS KLIMATIZÁCIE V CENE 70,-eur

Dôsledne vyplňte objednávku, (číslo na technika 0903-752 609)

Kedy sa vykonáva servis?

Celoročne, keď je potreba. Jarný servis vykonávame v mesiacoch február, marec, apríl. Tak aby bolo zariadenie plne pripravené na letnú klimatizačnú sezónu. Pri chladiacich klimatizáciách sa doporučuje servis vykonávať minimálne 1 krát za rok. Pri klimatizáciách používaných aj na kúrenie je potreba servis vykonávať 2 krát do roka (jar / jeseň). 

Údržba aj na nami nenainštalovaných zariadeniach. Vykonávame údržbu aj na nami nedodaných a nenamontovaných zariadeniach. Preto v prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.

 

Nechladí vaša klimatizácia alebo hlási poruchu ? 

Zabezpečíme pozáručný servis, kontrolu, čistenie a údržbu všetkých typov klimatizácií – nástenných, parapetných, kazetových, podstropných a multisplitov.

Neváhajte nás kontaktovať ani v prípade havarijného stavu klimatizácie.

Vďaka našim skúseným technikom vieme garantovať kvalitné odstránenie problémov, vykonať všetky druhy opráv potrebných na bezchybnú funkčnosť klimatizácie a zabezpečiť kompletnú starostlivosť o technickú stránku zariadení počas celej ich životnosti. 

Pozáručný servis a opravu klimatizácií vykonávame v domoch, bytoch, ale aj nebytových a kancelárskych priestoroch.   

Servisné úkony pri pozáručnom servise a oprava klimatizácie  

 • Vizuálna kontrola zariadenia
 • Diagnostika poruchy​​
 • Oprava elektrického zapojenia
 • Čistenie filtrov vnútornej jednotky
 • Meranie výparnej teploty - teploty výparníka
 • Čistenie a dezinfekcia výparníka vnútornej jednotky
 • Kontrola a prečistenie odtoku kondenzátu 
 • Meranie sacieho tlaku chladiva v okruhu
 • Oprava úniku chladiva klimatizácie
 • Dopustenie chladiva klimatizácie
 • Prečistenie teplovýmennej plochy kondenzátora
 • Výmena náhradných dielov klimatizácie

Firma OPRAVY.SKvykonáva predaj a inštalácie klimatizácií, ako aj servis-vyčistenie na všetkých klimatizáciách. Radi Vám poradíme a poskytneme riešenie vašej situácie. 

Ako predchádzať neželanému smradu z klimatizácie?  Viac k príčinám prečo vzniká  nepríjemný zápach z klimatizácie?  

Novinky z nášho blogu

Je klimatizácia tepelné čerpadlo?
18.02.2022
Je klimatizácia tepelné čerpadlo?
Klimatizácia je tepelné čerpadlo vzduch - vzduch. To znamená že klimatizácia pri chladení energiu (teplo) odoberá na jednej strane (vnútorná jednotka)... čítať celé
Ako pracuje režim kúrenia v klimatizácii multisplit?
25.01.2022
Ako pracuje režim kúrenia v klimatizácii multisplit?
Keď chcete s klimatizáciou kúriť musia byť všetky vnútorné jednotky Multisplit klimatizácie nadstavené v režime kúrenia. Nesmú mať niektoré požiadavku... čítať celé
Čo obsahuje balenie klimatizácie multisplit?
07.01.2022
Čo obsahuje balenie klimatizácie multisplit?
Klimatizácia multisplit v balení obsahuje vnútorné jednotky a vonkajšiu jednotku. V krabici vnútornej jednotky je pribalené aj diaľkové ovládanie, bat... čítať celé
Prečo je dobré mať značkovú klimatizáciu?
23.11.2021
Prečo je dobré mať značkovú klimatizáciu?
Vnútorná jednotka by mala byť umiestnená tak, aby chladný vzduch prúdil po miestnosti, ale pritom nedopadal priamo na osoby v nej, aby nedochádzalo k ... čítať celé
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk